Studia zaoczne

Biznesplan, finanse na start, koncept, ryzyko. Co powinieneś wiedzieć zanim zarejestrujesz firmę w urzędzie.
Awatar użytkownika
Beatris
Posty: 97
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:35

Studia zaoczne

Post autor: Beatris »

Zaoczne studia nie są wcale gorsze, ne wiem skąd to mylne przeświadczenie... sama studiuję jak koleżanka powyżej a konkretnie zarządzanie: http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 259,54,259
a jest to kierunek łączący wiedzę ekonomiczną (finanse, marketing, prawo gospodarcze) z wiedzą psychologiczną. Studia dotyczą prawidłowości oraz problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji publicznych
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Studia zaoczne

Post autor: Kochana »

A czy oprócz studiów robicie sobie jeszcze jakieś dodatkowe kursy, na przykład językowe? Widziałam ostatnio na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-dla-studentow ofertę specjalnych kursów językowych organizowanych dla studentów przez Szkołę Językową Speak Up. Jak sądzicie, warto wziąć udział w takim kursie?
Awatar użytkownika
centeo
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:01

Re: Studia zaoczne

Post autor: centeo »

Wydaje się to być sprawdzone. Gdybym musiał to na pewno bym skorzystał.
Czasem to właśnie małe rzeczy liczą się najbardziej.
Awatar użytkownika
Szuler
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 11:36

Re: Studia zaoczne

Post autor: Szuler »

Poza studiami jak najbardziej warto jest robić dodatkowe kursy i stale doszkalać się – nawet na własną rękę w wolnym czasie. Co do nauki języka, to według mnie konieczne jest wybranie odpowiedniej szkoły oraz dostosowanych do naszego obecnego poziomu kursów. Ja przygotowywałem się do egzaminu IELTS w szkole Lang LTC i bardzo dobrze go zdałem. Na pewno warto o nim pomyśleć, bo ma on znaczenie choćby przy rekrutacji na wielu europejskich uczelniach.
Awatar użytkownika
galutka
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:53

Re: Studia zaoczne

Post autor: galutka »

Beatris pisze: ↑30 maja 2019, 19:59 Zaoczne studia nie są wcale gorsze, ne wiem skąd to mylne przeświadczenie... sama studiuję jak koleżanka powyżej a konkretnie zarządzanie, a jest to kierunek łączący wiedzę ekonomiczną (finanse, marketing, prawo gospodarcze) z wiedzą psychologiczną. Studia dotyczą prawidłowości oraz problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji publicznych

Studia zaoczne dają dużo możliwości i nie ograniczają rozwoju kariery zawodowej. Obecnie jest szeroki wybór uczelni i kierunków w każdy dużym mieście. Na uczelni im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni https://wsaib.pl/ oferowanych jest wiele zróżnicowanych kierunków m.in administracja, logistyka, a także finanse i rachunkowość. Rekrutacja zaczyna się już w marcu, a kończy we wrześniu.
Awatar użytkownika
binqa
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:49

Re: Studia zaoczne

Post autor: binqa »

Ja też studiuje zaocznie, najpierw na studiach licencjackich a teraz na magisterskich :) Jeśli chodzi o kierunek to wiem, ze nie wybrałam tego najłatwiejszego ( fizjoterapia) ale za to daje mi sporo radości i satysfakcji bo zawsze chciałam pracować z pacjentem. Jestem teraz na 1 roku studiów magisterskich na Mazowieckiej Uczelni Medycznej ( dawna Wyższa Szkoła Mazowiecka). Jedna z lepszych placówek tego typu :)
Awatar użytkownika
Aligator20
Posty: 137
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:16

Re: Studia zaoczne

Post autor: Aligator20 »

Jasne, że tak. W końcu dzisiaj jesteście w stanie o wiele lepiej podejść do tematu studiów, szczególnie w kontekście osób prowadzących swoją działalność. Najlepiej zajrzyjcie do CKPiRB i przejrzyjcie ich kierunki studiów. Jestem przekonany, że to może być dla Was bardzo ciekawym wyborem, szczególnie jeśli zależy Wam na szybkich efektach naukowych, które możecie przełożyć na efektywność Waszej firmy.
Awatar użytkownika
otherside
Posty: 327
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:48

Re: Studia zaoczne

Post autor: otherside »

Moim zdaniem warto studiować i poszerzać swoją wiedzę, jeśli tylko ma się taką możliwość. Jeśli kogoś z Was interesowałyby studia podatkowe , to na stronie vizja.pl możecie zapoznać się z ofertą edukacyjną. Do wyboru jest tam wiele wartościowych kierunków, więc na pewno wybierzecie coś dla siebie
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:52

Re: Studia zaoczne

Post autor: Pamela »

Warto wybierać wartościowe studia zaoczne kraków Jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu to na szczęście można studiować w wymiarze internetowym. Także będąc nawet za granicą możemy spokojnie uczestniczyć w zajęciach online za pośrednictwem platformy uczelnianej - WSB-nlu oferuje takie rozwiązanie. Jak dla mnie to super sprawa :D
Awatar użytkownika
binqa
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:49

Re: Studia zaoczne

Post autor: binqa »

ja studiuje zaocznie dość wymagający kierunek bo fizjoterapię :) jest ok choć nie powiem, nauki jest sporo :) jeśli chodzi o konkretną uczelnię to wybrałam jedną z lepszych uczelni medycznych w kraju - Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie :) wysoki poziom, ciekawe zajęcia, dużo zajęć praktycznych :)
Awatar użytkownika
otherside
Posty: 327
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:48

Re: Studia zaoczne

Post autor: otherside »

Faktycznie opłaca sie bardziej kupować teraz wiosna, niż czekać do lata, kiedy to ceny podręczników są o wiele wyższe. No i dobrze jest kupować w księgarniach internetowych. Księgarnie stacjonarne nie oferują wielu zniżek, podczas gdy księgarnie internetowe oferują zwykle ceny korzystniejsze o jakieś 30%.Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie : https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola Znajdziecie tam wiele ciekawych pozycji w niezłych cenach
napelka

Re: Studia zaoczne

Post autor: napelka »

Każdy sposób zdobywania wiedzy jest dobry.Ważne jest by był skuteczny... choć wiele w tej kwestii zależy od samych zainteresowanych - czyli studentów. Moim zdaniem studia finansowe to w dzisiejszych czasach dobry wybór i kierunek, który kształci fachowców, na których zawsze jest zapotrzebowanie.Parca w każdym banku czy innym przedsiębiorstwem stoi dla takich absolwentów otworem.
Stówka

Re: Studia zaoczne

Post autor: Stówka »

Każdy rodzaj studiów wymaga od nas systematycznej pracy i nauki. Dlatego warto też oprócz standardowych podręczników również korzystać chociażby z czasopism branżowych (np. czasopisma medyczne - https://pzwl.pl/czasopisma). Dzięki temu będziecie mogli poznawać nowe informacje i zwiększać zakres swojej wiedzy.
Iżka

Re: Studia zaoczne

Post autor: Iżka »

Jest to na pewno jakieś rozwiązanie aczkolwiek zabiera to kupę kasy i energii. Moim zdaniem studia dzienne i praca też są możliwe i sama przez to przechodziłam i nie żałuje
Awatar użytkownika
Tankista
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2020, 14:34

Re: Studia zaoczne

Post autor: Tankista »

W tym roku studia zaoczne to głównie nauka zdalna. Każdy student będzie potrzebował laptopa z kamerką. Ja mogę polecić tanie laptopy poleasingowe https://laptopy-poleasingowe.pl Jeżeli ktoś chce, to znajdzie u nich nawet MacBook Pro firmy Apple.
koliś

Re: Studia zaoczne

Post autor: koliś »

Ja również chcę studiować zaocznie ponieważ muszę utrzymywać siebie w wielkim mieście, na szczęście uczelnie w warszawie umożliwiają taki system studiowania dzięki czemu mogę iść normalnie do pracy w tygodniu i nie przejmować się rachunkami za szkołe myślac ze obciążam rodziców swoimi studiami.
emiś9555

Re: Studia zaoczne

Post autor: emiś9555 »

Dla mnie osobiście najlepsza jest moja uczelnia AEH w Warszawie. Jest to też bardzo prestiżowa uczelnia, dzięki której szybko i bez problemów można szybko znaleźć pracę, ponieważ w CV zwraca uwagę potencjalnego pracodawcy. Więc jak dla mnie to najlepszy dowód na to że to dobra szkoła. Sprawdźcie kierunki!
ODPOWIEDZ