Windykacja - działania komornika

Wszystko o windykacji. Przepisy, jak odzyskać pieniądze, jak poradzić sobie z dłużnikami.
małdon12

Windykacja - działania komornika

Post autor: małdon12 »

Czy jest możliwość aby komornik zajął rzeczy które nie należą do dłużnika? Zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby odzyskać należność od człowieka który uważa, że nic nie posiada na własność. Jakieś inne sposoby na odzyskanie długu zanim zajmie się tym komornik właśnie? Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Mateusz

Re: Windykacja - działania komornika

Post autor: Mateusz »

Wszystko zależy od konkretnej sytucji - na pewno komornik może zająć różne rzeczy, i przedmioty znajdujące się w miejscu, w którym są wykonywane czynności związane z zajęciem. Komornik to po prostu osoba, która wykonuje wyrok sądu. Najgorsze przy temacie windykacji jest to, że komornik działa niejako z automatu. Nie ma za specjalnie możliwości, aby jego czynności mógłby być jakoś specjalnie zatrzymane. Firmy, które specjalizują się w 'dogadywaniu" z komornikiem nie zawsze są w stanie cokolwiek ugrać. Oczywiście jak to zwykle bywa, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Na pewno zdecydowana większość dłużników, czy ogólnie osób, które popadły w długi ma problem z tym, aby wyjść spokojnie z problemu. Widymacja komornicza to w zasadzie ostatni etap. Bardzo często to wszystko, co dzieje się wcześniej, można temu skutecznie zapobiec. Chociaż tu też trzeba przyznać, że komornicy w egzekwowaniu swoich należności są często dość impulsywni i działają bardzo stanowczo. Często zbyt stanowczo, i zbyt pochopnie. Są przykłady firm czy instytucji, które, mimo iż wyrok się jeszcze w pełni nie uprawomocnił, mają problem z tym, aby faktycznie czegoś konkretnego się dowiedzieć. Jak pisałem wcześniej, wszystko zależy od konkretnych sytuacji i od konkretnych tematów problemów. Warto do każdego przykładu podchodzić typowo indywidualnie. Dlatego sprawdzajcie dokładnie wyroki, ich specyfikacje, terminy i konsultujcie wszystko z komornikiem na miejscu. Na pewno macie wówczas większe szanse na to, że temat uda wam się pozytywnie zweryfikować.

Moja strona https://www.jw-a.pl
słoneczkoo88

Re: Windykacja - działania komornika

Post autor: słoneczkoo88 »

Dla mnie logicznym posunięciem będzie sprawdzenie logiki w kontekście działania. I ja na razie to dla mnie trudnym posunięciem będzie coś takiego jak windykacja w niemczech , ale to już na spokojnie, jakoś nie mogę sobie określać, co jest dla kogo, ale na pewno ten temat mnie mocno zainteresował. Dlatego dajcie znać, jak to wygląda. Może sobie o tym powiemy więcej?
oluna

Re: Windykacja - działania komornika

Post autor: oluna »

Jestem w kropce, bo mam coś zapłacić, a uważam, że wcale nie powinno to tak wyglądać. Dlatego sprawdzam sobie dziś, jak wygląda na przykład sprzeciw od nakazu zapłaty wzór w sieci i co mam zrobić, żeby go złożyć. Moim zdaniem to zdecydowanie fajna sprawa, a dla wielu z nas po prostu coś rozważnego.
celinka

Re: Windykacja - działania komornika

Post autor: celinka »

Windykacja wierzytelności Wrocław - polecacie jakąś sprawdzoną firmę do takiej usługi? Jak najlepiej się za coś takiego zabrać? Z góry dziękuję za polecenia.
ODPOWIEDZ