Uzależnienie

Szukasz porady? Pomożemy.
Sosna

Uzależnienie

Post autor: Sosna »

Zastanawiam się jak wiele jest uzależnień w obecnych czasach. Alkoholizm, hazard, narkomania, lekomania oraz wiele innych. Oczywiście można je wszystkie leczyć, ale nie wszystkie osoby, które mają z tym problem godzą się na terapie. Słyszałam, że świetne warunki oferuje Ośrodek Terapii Wiosenna. Ich program obejmuje terapię stacjonarną albo dzienną podstawową oraz jej ambulatoryjną kontynuację. Znacie może ich ofertę?
wiruś

Re: Uzależnienie

Post autor: wiruś »

Uzależnienie to bardzo poważna choroba z którą należy zwrócić się do specjalistów. Także muszę zastanowić się jak w ogóle można przekonać alkoholika na oddanie się na detoks alkoholowy. W końcu to takie proste nie jest, ale próbować trzeba. Więc szukałam dobrego ośrodka i tak znalazłam ośrodek Detoks Fenix w którym to można taki detoks odbyć. Myślicie, że alkoholik w końcu da się na to namówić?
Awatar użytkownika
Alina
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:07

Re: Uzależnienie

Post autor: Alina »

zastanów się nad zaszyciem alkoholowym - esperal warszawa. to skuteczny lek, dzięki któremu świadomie przestaniesz pic alkohol.
Awatar użytkownika
Anitka
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2019, 13:06

Re: Uzależnienie

Post autor: Anitka »

Oj myślę, że pominęłaś jeszcze sporo uzależnień. Z zresztą nieważne ile ich jest, a najważniejsze aby je eliminować. Warto wspierać osoby, które są w nałogu i jeśli to możliwe to szukać dla nich odpowiednich placówek do leczenia. Jedną z lepszych jest na przykład Ośrodek Terapii Mental Relax.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:40

Re: Uzależnienie

Post autor: Zafira »

Teraz to już chyba trudno zliczyć ile jest tak naprawdę różnych nałogów. Zależy to od pojawiających się coraz to nowszych używek i dolegliwości psychicznych. tak czy inaczej, trzeba je leczyć w dobrych poradniach. Jedną z nich jest na przykład prywatny ośrodek terapii uzależnień Nefo.
Mościk

Re: Uzależnienie

Post autor: Mościk »

Sosna pisze: ↑24 wrz 2020, 16:37 Zastanawiam się jak wiele jest uzależnień w obecnych czasach. Alkoholizm, hazard, narkomania, lekomania oraz wiele innych. Oczywiście można je wszystkie leczyć, ale nie wszystkie osoby, które mają z tym problem godzą się na terapie. Słyszałam, że świetne warunki oferuje Ośrodek Terapii Wiosenna. Ich program obejmuje terapię stacjonarną albo dzienną podstawową oraz jej ambulatoryjną kontynuację. Znacie może ich ofertę?
W Warszawie super specjaliści do walki z uzależnieniami są w centrum Medyczny Detox, pomogli wyjść z mocnego uzależnienia od alkoholu mojemu bratu 3 lata temu. Od tego czasu nie ruszył kropli alkoholu.
Oleg

Re: Uzależnienie

Post autor: Oleg »

Moim zdaniem największym problemem w Polsce jeśli chodzi o uzależnienia, jest zdecydowanie alkoholizm. Zwłaszcza obecnie wydaję mi się, że problem ten nabrał na sile. Istnieje wiele gabinetów oferujących pomoc w walce z nałogiem, dlatego jeśli tylko zauważymy, że ktoś stracił kontrolę, warto zapewnić takiej osobie wsparcie. W przypadku alkoholizmu, bardzo rozsądnym rozwiązaniem wydaje być się wszycie Esperalu w Chrzanowie. Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu można pozbyć się nałogu i nie powracać do niego przez długi czas lub całkowicie z nim wygrać.
lner

Re: Uzależnienie

Post autor: lner »

Leczenie uzależnień to trudny proces, ale można go przeprowadzić prywatnie. Z pomocą wykwalifikowanego specjalisty osoba może otrzymać spersonalizowaną opiekę i wskazówki, które pomogą jej w drodze do wyzdrowienia. Ten rodzaj leczenia pozwala na bardziej elastyczne planowanie i dostęp do indywidualnego wsparcia w razie potrzeby. Ponadto leczenie uzależnień prywatnie często zapewnia większą poufność i prywatność niż tradycyjny program leczenia.
alicjages

Re: Uzależnienie

Post autor: alicjages »

Zgadzam się, leczenie alkoholizmu Wrocław to bardzo trudny proces, ale jak już zacznie się leczenie to później jest łatwiej. Najważniejsze jest zrobienie tego pierwsze kroku. Trzymam kciuki!
ODPOWIEDZ