Co na zaparcia??

Szukasz porady? Pomożemy.
miśka

Co na zaparcia??

Post autor: miśka »

Jak radzicie sobie z zatwardzeniem? Stosujecie raczej naturalne metody, czy leki? Zatwardzenie nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest bardzo nieprzyjemne, bolesne.
viśnia32

Re: Co na zaparcia??

Post autor: viśnia32 »

Bardzo pomocny jest suplement który opisany jest w artykule https://tomipomaga.pl/artykuly/ciaza-po ... -o-dziecko . Jest to po prostu jak dla mnie najlepszym specyfikiem. Zawiera on naturalne wyciągi z ruszczyka kolaczstego winorośli właściwej, wąkrotki azjatyckiej i wiele innych. Ważne jest to że dzięki temu nie ma problemów z ciężkimi i opuchniętymi nogami .
lizka

Re: Co na zaparcia??

Post autor: lizka »

miśka pisze: ↑04 paź 2021, 7:41 Jak radzicie sobie z zatwardzeniem? Stosujecie raczej naturalne metody, czy leki? Zatwardzenie nie jest niczym przyjemnym. Przy tego typu problemach doskwierają najróżniejsze dolegliwości, a samo wypróżnianie po dłuższym czasie jest bardzo nieprzyjemne, bolesne.
To zależy jak bardzo masz poważny ten problem. U mnie nawet jeśli się zdarzy to wystarczy jak będę piła więcej wody czy jadła więcej owoców i problem znika. Czasem dodatkowo parzę sobie jeszcze siemie a jak nie działa do idę do apteki po jakiś środek, najczęściej jest to xenna , większość moich koleżanek ją stosuje przy problemach z zaparciami.
Jolka

Re: Co na zaparcia??

Post autor: Jolka »

Jeśli wasze dzieci mają problem z zaparciami to koniecznie spróbujcie czopków eva qu bambini. Są to czopki specjalne dla dzieci, bezpieczne, naturalne, które nie uzależniają. Działają miejscowo (rozmiękczają stolec) dzięki czemu dziecko po aplikacji czopka może załatwić się szybko i bezboleśnie. Czopki są bardzo pomocne i przy zaparciach nawykowych i zaparciach czynnościowych. Chociaż wiadomo, że przy czynnościowych trzeba sam czopek pomaga doraźnie a ważna jest przy takim problemie zmiana diety na bogatoresztkową, picie dużej ilość wody i odpowiednia aktywność.
Ela

Re: Co na zaparcia??

Post autor: Ela »

Ale to o dziecko chodzi czy o dorosłego? Bo w tym drugim przypadku to polecam Scopolan - takie malusie tabletki, które bardzo pomagają unormować wszystko. Rozwiązują problem na długo, a nie tylko na chwilę. Poza tym dużo ruchu - nie musi być to godzina na siłowni, ale regularna aktywność typu spacer rano i wieczorem. Do tego warto zacząć dzień od szklanki wody z imbirem, cytryną i miodem. Do jedzenia też warto dodawać siemię lniane, płatki owsiane i ziarno słonecznika.
ODPOWIEDZ