Wysyłka paczek za granicę

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
ślimak
Posty: 60
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:42

Wysyłka paczek za granicę

Post autor: ślimak »

Kuzyn zajmuje się naprawą i sprowadzaniem części do samochodów ( także tych większych typu zderzaki, felgi) głównie z Niemiec i Anglii. Do tej pory nie było problemu jeśli chodzi o transport tych części, gdyż jego wspólnik się tym zajmował. Ale jak to bywa ze spółami ze znajomymi, pokłócili się i każdy poszedł w swoją stronę. Kuzyn postanowi dalej się tym zajmować, tylko że musi teraz znaleźć firmę kurierską, która bez problemu będzie mu przewozić te części. Miał niby namiary na jedną taką firmę, ale niestety ceny jakie mu zaproponowali nie wchodzą w rachubę. Może ktoś ma sprawdzoną taką firmę, która ceny uzgadnia indywidualnie z klientem. Jak firma się sprawdzi to na pewno kuzyn podpisze z nią umowę na dłuższy czas
Awatar użytkownika
myszka00
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:21

Re: Wysyłka paczek za granicę

Post autor: myszka00 »

Całe szczęście na rynku działa wiele firm, które oferują usługi kurierskie, które zamówicie bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Łatwo, szybko i tanio. Jest przecież kilka firm najbardziej znanych na rynku, z usług których Wy możecie skorzystać: DPD, FedEx, UPS, GLS, InPost, Poczta Polska, Paczka w RUCHu i inne. Możecie oczywiście na bieżąco monitorować, gdzie w danym momencie znajduje się paczka i kiedy otrzyma ją odpowiednia osoba. Ważne by też sprawdzać cennik, regulamin, bo wiadomo nie wszędzie jest to samo.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:40

Re: Wysyłka paczek za granicę

Post autor: Zafira »

Z jednej strony to dobrze, że takich firm transportowych jest dużo, ale z drugiej to czasem ciężko wybrać właściwą. Czasem minie sporo czasu, zanim znajdzie się różne opinie o danym przewoźniku. Dla mnie wygodne jest w takich sytuacjach korzystanie z oferty brokerów. Wówczas mam do dyspozycji kilka dobrych firm kurierskich i mogę mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona o czasie i w całości. W dodatku za atrakcyjną cenę.
Awatar użytkownika
antola
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:33

Re: Wysyłka paczek za granicę

Post autor: antola »

Jeśli podczas zamawiania kuriera najważniejsze jest dla was kryterium tego, który kurier jest najtańszy – pod tym względem nie radziłabym patrzeć. Każda firma ma swoje wady i zalety. Nie da się jednoznaczne stwierdzić która jest najlepsza. Ale w mojej ocenie ja zdecydowanie wolę usługi tej firmy kurierskiej https://www.speedpack.com.pl/ . Ja póki co wysłałam kilka razy paczkę za granicę do Niemiec i jeszcze się nie zawiodłam, paczka nie była w żaden sposób uszkodzona, chociaż nie ukrywam, staranie ją pakowałam, o tym musisz pamiętać niestety.
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Wysyłka paczek za granicę

Post autor: Kochana »

Jeśli ktoś z Was zamierzałby nadawać takie paczki do Rumunii, to polecam zapoznać się z ofertą firmy kurierskiej https://kurierrumunia.pl/uslugi/. Jak widać z nadanie takiej paczki wcale nie trzeba tam dużo zapłacić, bo cena zaczyna się już od 6.99 EUR. Paczki są dostarczane w czasie 48h od nadania, a to jest naprawdę bardzo szybko jak na taką odległość ;) Myślę, że współpraca z tą firmą będzie dla Was przyjemnym doświadczeniem :)

rodzaje chorób cywilizacyjnych
ODPOWIEDZ