Terapia grupowa

Luźne rozmowy na różne tematy.
Opieńki

Terapia grupowa

Post autor: Opieńki »

Terapia grupowa, jak to wygląda w praktyce? Siedzi się w kółku i każdy opowiada o swoim problemie? Czy wszyscy mają podobny problem i mówi głównie terapeuta?
Paweł22

Re: Terapia grupowa

Post autor: Paweł22 »

Ja myślę, że to faktycznie ma sens. Liczy się w końcu to, by nie zamykać się w samotności ze swoimi problemami. Najrozsądniej będzie, jeśli wybierzecie się na taką terapię do kliniki PsychoMedic.pl, bo tam możecie liczyć na wsparcie najlepszych specjalistów w stolicy. Podrzucam do nich numer 22 253 88 88 Warto zadzwonić i zacząć terapię.
Elżebieta W

Re: Terapia grupowa

Post autor: Elżebieta W »

Paweł, poniekąd masz rację ale tak naprawdę o tym, czy lepsza będzie terapia grupowa czy też indywidualna powinien zdecydować psycholog. Ze strony https://harmonia.luxmed.pl/oferta/testy ... sobowosci/ dowiedziałam się, że najlepiej jeśli zrobi to na podstawie testów psychologicznych osobowości. Specjaliści z poradni Harmonia bazują na czymś takim, często zalecając badania psychometryczne przed wdrożeniem już pomocy jako takiej dla pacjenta. Wydaje mi się że to naprawdę ma sens, gdyż od dawna ceni się jeśli lekarz ma do człowieka indywidualne podejście a nie oparte wyłącznie na książkowych formułkach.
Rafał

Re: Terapia grupowa

Post autor: Rafał »

Niestety, nie każdy jest w stanie równie dobrze zadbać o swoje zdrowie. Właśnie dlatego powinniście zrobić wszystko, by poczuć się psychicznie zrelaksowani. W https://psychomedic.online/ macie możliwość znalezienia informacji na temat Psychomedic.pl gdzie możecie uzyskać bardzo rzetelną pomoc za pośrednictwem sieci. To sprawdzone miejsce, gdzie śmiało możecie wybrać się na konsultację.
uzależnienie32

Re: Terapia grupowa

Post autor: uzależnienie32 »

Polecam każdemu fototapety na wymiar które możesz znaleźć na stronie fototapeta do salonu jeśli jesteś zainteresowany kupnem mieszkania albo już masz swoje wnętrze to zastanów się aby je fajnie wyróżnić. Taka tapeta z tej strony pozwoli ci na szybką zmianę nudnych ścian w takie które zaskoczą nie jednego twojego gościa.
Malaś

Re: Terapia grupowa

Post autor: Malaś »

Ja jestem zdania, że skuteczniejsza jest terapia indywidualne. Korzystam z platformy wetalk, na której znalazłem dla siebie psychologa. Kontaktujemy się online, w formie tekstowej i wideo, bardzo wygodnie i efektywnie, ponieważ otrzymuję wsparcie codziennie, polecam spróbować. Tutaj opis jak to wygląda https://wetalk.pl/jak-to-dziala
Czereśnia

Re: Terapia grupowa

Post autor: Czereśnia »

Moja siostra zawsze była osobą, która źle czuła się w grupie.. Nawet smutki topiła sama w alkoholu ale zgodziła się aby jej pomóc. Znalazłam super ośrodek, w którym można mieć terapię indywidualną - to był warunek aby siostra podjęła leczenie. Ośrodek Forest oferuje zarówno takie jak i grupowe. W zależności od osoby sprawdza się taka a nie inna terapia.
Awatar użytkownika
otherside
Posty: 332
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:48

Re: Terapia grupowa

Post autor: otherside »

Jeśli potrzebujecie terapii, to warto zajrzeć pod ten link https://www.psychoterapia-skawinska.pl/ ... da-krakow/ . Ten gabinet oferuje terapie nawet dla osób, u których w domu był często alkohol i przemoc. Można tam zajrzeć i zobaczyć, na jakim spektrum działają. Moim zdaniem warto przejrzeć ich ofertę.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 50
Rejestracja: 25 maja 2019, 8:13

Re: Terapia grupowa

Post autor: kasiunia »

Do wyboru mamy terapie indywidualną oraz grupową. Niech specjalista - psycholog zdecyduje jaki rodzaj terapii jest nam niezbędny. Często jest tak ,że wsparcia potrzebują już nasze dzieci i młodzież. Właśnie taka terapia indywidualna dla młodzieży Warszawa jest dostępna w Centrum Psychologicznym Good Life. Jeśli czujesz ,że twoje dziecko potrzebuje wsparcia - należy mu pomóc.
mufek

Re: Terapia grupowa

Post autor: mufek »

Jeśli napotykasz trudności emocjonalne, w relacjach lub w życiu, warto rozważyć skorzystanie z usług terapeutycznych oferowanych przez Centrum psychoterapii https://passion4life.pl/uslugi/ . Ich terapeuci zapewniają spersonalizowane podejście i wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb, aby pomóc Ci odnaleźć drogę do zdrowia psychicznego.
ODPOWIEDZ