Po czym poznać alkoholizm?

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:40

Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Zafira »

Uzależnienie od alkoholu jest wówczas gdy traci się kontrolę nad jego piciem. Nawet osoby w takim stanie często nie przyznają się do swojego nałogu i uważają, że nie potrzebują pomocy. Jest to bardzo trudna sytuacja zwłaszcza dla bliskich, którzy muszą znaleźć sposób na skłonienie do leczenia. Jednym z najlepszych miejsc, które daje szansę powrotu do normalnego życia, jest Ośrodek Wiosenna. Podobno pacjenci i ich rodziny bardzo sobie go chwalą.
Awatar użytkownika
myszka00
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 15:21

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: myszka00 »

Ja trafiłam do psychologa bo mam problem alkoholowy w rodzinie i szukałam pomocy dla syna. Psycholog polecił mi Ośrodek terapii Forest i teraz syn jest u nich od trzech tygodni. Ciężko to wszystko wytrzymuje ale bierze udział w zajęciach i chce wyjść z nałogu także cieszę się, że psycholog nakierował mnie na ten ośrodek. A ile jest tam osób to szaleństwo ale jestem dobrej myśli
Awatar użytkownika
Aligator20
Posty: 137
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:16

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Aligator20 »

Niestety, w nałogi człowiek wpada niepostrzeżenie. Właśnie dlatego powinniście dobrze zastanowić sie nad tym, jak ma wyglądać Wasze życie. Najlepiej zajrzyjcie do gabinetu psychologicznego http://rodziceidzieci.com i tam poszukajcie wsparcia. To na pewno będzie dla Was odpowiednim rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
figiel
Posty: 88
Rejestracja: 28 maja 2019, 14:35

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: figiel »

Alkoholizm to podstępna choroba. I co najgorsze dotyka nie tylko osobę chorą, ale też całe jej otoczenie. Wydaje mi się, że w momencie, gdy taki problem pojawia się w rodzinie, to warto objąć terapią wszystkich - i współmałżonka, i dzieci. Wiem, że np. w Łodzi jest klinika PsychoMedic, która oferuje terapię rodzinną. I warto z tego skorzystać, bo w dyskretnej i pełnej zrozumienia atmosferze, będziemy mogli rozwiązać swoje problemy. Gdyby ktoś chciał kontakt bezpośrednio do kliniki to tu 42 644 44 44 ich numer telefonu. Moim zdaniem po takie rozwiązania warto sięgać.
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:52

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Pamela »

niektorzy maja problem z odstawieniem alkoholu dlatego lepiej skierowac taką osobę do odpowiedniego ośrodka.Jest taka prywatna klinika pod Warszawą o nazwie Medox w którym atmosfera jest bardzo przyjazna i nie odrzuca osobę uzależnioną. Na pewno pomogą jak wielu innym juz takze warto zdecydować się na leczenie alkoholizmu
Awatar użytkownika
kszata
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2019, 17:32

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: kszata »

Myślę, że tego nie da się nie zauważyć. Chociaż osoby które chorują często to wypierają, nie chcą się przyznać przed samym sobą, że mają problem. Zobaczcie na https://centrumedumed.pl/medycyna/odtru ... czy-warto/ jak można podjąć leczenie. Wszywkę alkoholową można założyć zarówno w profesjonalnym ośrodku jak i w domu pacjenta.
Awatar użytkownika
Rofie
Posty: 41
Rejestracja: 22 mar 2020, 19:24

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Rofie »

Tego nałogu nie da się długo ukryć, uwierzcie mi, bo bliska mi osoba wpadła w jego sidła. Na szczęście w porę zdecydowała się wyciągnąć rękę po pomoc i dzięki wspaniałym terapeutom, z Terapie Tu i Teraz, w Krakowie https://alkoholizm.org.pl staje na własnych nogach.

seciki disco
włoszka

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: włoszka »

alkoholizm to przede wszystkim choroba ktora trzeba leczyc - polecam skontaktowac sie z osrodkiem Tratwa z Wisly - maja fantastycznie prowadzona terapie, dodatkowo lekarze sa obecni na miejscu wiec w razie potrzeby nie ma problemu z wystawieniem zwolnienia lekarskiego
Awatar użytkownika
matylka
Posty: 248
Rejestracja: 23 gru 2019, 10:40

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: matylka »

Moim zdaniem będzie konieczna wizyta u specjalisty. Wybierz się do psychologa na wizytę. Z tego co wiem, to szeroko polecani są specjaliści, którzy przyjmują w https://polmed.pl/ Możesz od razu wykonać u nich badania diagnostyczne. O zdrowie trzeba dbać, bo mamy je tylko jedno. Dobrze, że nie bagatelizujesz tego problemu.
Awatar użytkownika
aleks
Posty: 143
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:19

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: aleks »

Jeśli już sami widzicie, ze macie problem z nadużywaniem alkoholu i bliscy zwracają wam na to uwagę, to warto wziąć się za siebie. Im szybciej tym lepiej. Pewnie będzie wam potrzebny namiar na specjalistów, psychologów itp. Możecie zgłosić się do: https://psychomedic.online/ Moim zdaniem, taka wideorozmowa to świetna alternatywa dla tradycyjnych wizyt.
Awatar użytkownika
Alina
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:07

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Alina »

może warto przeczytać artykuł a następnie wykonać anonimowy test online? - wtedy będziesz miał pewność i zobaczysz po czym poznać alkoholizm - https://nasz-gabinet.pl/czy-jestem-alko ... sprawdzic/
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: jonitka »

Ekspertką nie jestem, ale uważam że jeśli ktoś po prostu musi sięgnąć po alkohol, nie może go odmówić to już mówimy o uzależnieniu. Później dochodzi ciąg alkoholowy i zaczyna się dramat. Wtedy naprawdę warto przeprowadzić takie profesjonalne odtruwanie tu https://odtruwaniekatowice.pl/odtrucie- ... tom-tychy/ oferowane. Dzięki niemu może uda się wyjść szybciej z nałogu
Śnieżka

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Śnieżka »

Masz rację to jeden z objawów, ale jest ich znacznie więcej i mogą różnić się w zależności od rodzaju choroby. Nie każdy alkoholik idzie w ciąg alkoholowy. Wielu z nich prowadzi w miarę normalne życie tylko z alkoholem w tle. Tu można znaleźć wiele informacji na temat tej choroby https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/na ... lkoholika/
Róża

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Róża »

To bardzo poważne tematy i w żaden sposób nie powinniście ich lekceważyć. Jeśli chodzi o mnie, to na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że warto wybrać się do kliniki Psychomedic i właśnie tam zasięgnąć merytorycznej porady. Na przykładzie https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ świetnie widać, dlaczego tyle osób idzie właśnie w tym kierunku. To ważna rzecz, więc nie lekceważcie tego.
Spaleńka

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Spaleńka »

Jak ktoś nie potrafi żyć bez alkoholu, nie potrafi pic w umiarkowanych ilościach. Picie nawet piwa codziennie czy co kilka dni już może dawać oznaki, że jest problem z uzależnieniem. Trzeba jak najszybciej reagować zwłaszcza gdy ma się dzieci, bo nie ma co im niszczyć życia przez uzależnienie rodzica. Polecam przeczytać ten wpis https://wetalk.pl/blog/jak-alkoholizm-r ... iat-dzieci daje sporo do myślenia.
Ważka

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Ważka »

Nie wiem czy tak do końca uda nam się rozpoznać alkoholika. Bo z tego co czytałam to alkoholik potrafi bardzo dobrze się ukrywać. Ale i tak prędzej czy później taki alkoholik ujawni się. I w związku z tym chciałabym jakoś takiej osobie pomóc. I tak dowiedziałam się o ośrodku Nefo, w którym to pracują na swoim autorskim programie opracowanym przez najlepszych specjalistów zajmujących się uzależnieniami od lat.
Kużma

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Kużma »

Zafira pisze: ↑06 gru 2019, 14:34 Uzależnienie od alkoholu jest wówczas gdy traci się kontrolę nad jego piciem. Nawet osoby w takim stanie często nie przyznają się do swojego nałogu i uważają, że nie potrzebują pomocy. Jest to bardzo trudna sytuacja zwłaszcza dla bliskich, którzy muszą znaleźć sposób na skłonienie do leczenia. Jednym z najlepszych miejsc, które daje szansę powrotu do normalnego życia, jest Ośrodek Wiosenna. Podobno pacjenci i ich rodziny bardzo sobie go chwalą.
Jeśli zauważycie, że ktoś z waszego otoczenia ma problem z alkoholem to polecam przeczytać artkuł jak pomóc alkoholikowi na stronie MedycznyDetox
Ninja

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Ninja »

Leczenie uzależnienia od alkoholu jest trudnym procesem i zapewne moje słowa mogą potwierdzić osoby, którym kiedyś przyszło się zmierzyć z tym problemem. Terapia uzależnienia jest wieloetapowa i bardzo złożona. W zależności od indywidualnego stanu danej osoby, zdarza się, że do psychoterapii włącza się wspierające działanie metody farmakologicznej. Dlatego też ja zachęcam to zapoznania się z tematem zaszycia - https://esperalgdansk.com/esperal-tczew ... d-gdanski/. Jego skuteczność opiera się na wspieraniu silnej woli Pacjenta oraz jego zdolności do samodyscypliny i samokontroli, ponieważ dana osoba zaczyna unikać nieprzyjemnych objawów spożywania alkoholu.
Aniela Potocka

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: Aniela Potocka »

Nie zapominajcie, że nałóg nałogiem, ale jak już taki alkoholik zauważy problem, będzie chciał się leczyć, to równie ważna jest terapia dla najbliższej rodziny... Współuzależenienie to także duży problem, a mam wrażenie, że za mało się o tym mówi... Dlatego szukajcie takiego terapeuty, który zajmuje się i tym problemem. Tu trzeba działać kompleksowo.
dżastaś

Re: Po czym poznać alkoholizm?

Post autor: dżastaś »

Przede wszystkim, jak chcemy wyjść z nałogu, to warto też wiedzieć – na detoks alkoholowy fakty i mity . Ponieważ wiele osób ma błędne informacje i myśli, że detoks jest zupełnie wystarczającą metodą, jak chodzi o walkę z alkoholizmem. Jednakże jak poczytacie sobie głębiej, to jednak tak nie jest.
ODPOWIEDZ