Opieka nad seniorem

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
Pamela
Posty: 158
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:52

Opieka nad seniorem

Post autor: Pamela »

Jakie jest Wasze zdanie na temat calodziennej opieki seniora? Nam bardzo to odpowiada, uważam, ze to super rozwiązanie dla rodzin, które nie chcą oddawać osoby starszej na stałe do domu opieki. My babcię zawozimy do ośrodka rano a popołudniu odbieramy, przebywa tam po prostu w naszych godzinach pracy. To idealne rozwiązanie. Wybraliśmy Dom Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ bo spodobały nam się ich warunki, terapia zajęciowa i miłe opiekunki.
Awatar użytkownika
Piotrowski
Posty: 66
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:54

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: Piotrowski »

Zarówno prywatnie jak i ze skierowaniem w ramach NFZ można dostać miejsce dla seniora w Nowym Dworze Mazowieckim, w domu opieki "Dom Rodzinny". Na NFZ jest to koszt 70% renty lub emerytury miesięcznie. Prywatnie cena zależy od tego czy będzie to pokój jednoosobowy czy starsza osoba będzie go dzieliła z innymi pacjentami.
Awatar użytkownika
karolina
Posty: 96
Rejestracja: 19 cze 2019, 14:07

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: karolina »

dobrze wiedzieć
Awatar użytkownika
weronica
Posty: 64
Rejestracja: 01 mar 2020, 12:44

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: weronica »

U nas doskonale się sprawdza domowa rehabilitacja https://empatia24.pl/ jeśli chodzi o dziadków. Opiekują się oni seniorami ze wszystkimi schorzeniami typowymi dla okresu starczego, takimi jak: otępienie starcze, demencja, stany poudarowe, choroba Alzheimera, choroby nowotworowe, jak również pomoc w codziennych obowiązkach domowych.
Michał

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: Michał »

Grunt to być świadomym zagrożeń, jakie wynikają z funkcjonowania w takim społeczeństwie. Niestety, ale jest wiele chorób stanowiących zagrożenie dla seniorów, jak chociażby toksoplazmoza. Jeśli się opiekujecie starszymi osobami, to koniecznie powinniście dowiedzieć się na ten temat więcej już teraz.
Awatar użytkownika
marysia
Posty: 56
Rejestracja: 20 gru 2019, 21:16

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: marysia »

myślę ze jak już dzieci i rodzina czasu ie mają, to najlepiej zainwestować własnie w dom seniora, tak jak my zrobiliśmy http://podtopolami.eu są takie czasy, że niestety, człowiek nie zamieni się w pielęgniarza i nie będzie miał czasem możliwości zająć się osobą starszą, która wymaga całodziennej opieki ...
ireśka

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: ireśka »

Wiecie, że w DOZie mają teraz super akcję dla seniorów? W godzinach od 8 do 12 seniorzy mogą u nich kupić swoje leki ze zniżką 20% to jest naprawdę ogromna ulga dla ich niewielkich emerytur.
Kaśka

Re: Opieka nad seniorem

Post autor: Kaśka »

U mnie naprawdę ciężko z tą opieką gdyż jestem sama mam dzieci a babcia jest dość wymagającą osobą. Ostatecznie wysłałam babcię do https://podtopolami.eu/ i jestem naprawdę zadowolona z tego jak tam się o nią troszczą, z pewnością u mnie by takiej opieki nie otrzymała.
ODPOWIEDZ