Fundacje pomagające dzieciom

Luźne rozmowy na różne tematy.
Awatar użytkownika
ślimak
Posty: 60
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:42

Fundacje pomagające dzieciom

Post autor: ślimak »

Słyszeliście może o Fundacji Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/? Jeśli nie to odwiedźcie ich stronkę i poczytajcie sobie, jak dużo dzieci jest ciężko chorych i potrzebujących naszej pomocy. A pomóc można na wiele sposobów, można zostać darczyńcą a można też zostać wolontariuszem. Tu każda pomoc się liczy
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:40

Re: Fundacje pomagające dzieciom

Post autor: Zafira »

ślimak pisze: ↑19 cze 2019, 20:20 Słyszeliście może o Fundacji Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/? Jeśli nie to odwiedźcie ich stronkę i poczytajcie sobie, jak dużo dzieci jest ciężko chorych i potrzebujących naszej pomocy. A pomóc można na wiele sposobów, można zostać darczyńcą a można też zostać wolontariuszem. Tu każda pomoc się liczy


W całym naszym kraju jest wiele ciężko chorych dzieci, o których nigdy nie usłyszymy. Jednak jeśli dochodzi do mnie, jakakolwiek informacja o takich cierpiących maluchach to nie mogę się odwrócić, bo po prostu muszę pomóc. Fundacja Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ ma bardzo piękną misję do spełnienia. Bycie jej wolontariuszem to wspaniała rzecz.
Awatar użytkownika
disaja
Posty: 58
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:23

Re: Fundacje pomagające dzieciom

Post autor: disaja »

A myśleliście o tym, żeby taką OPP założyć? Jeśli tak, to wiecie, jak to zrobić? Bo ja właśnie o tym myślę, ale jestem z tematu całkowicie zielona. Myślę o wynajęciu prawnika z kancelarii https://www.kancelaria-wk.pl/fundacje-s ... szenia-opp , ale nie jestem pewna czy to dobre posunięcie. Co myślicie ? Pomogą mi w tak ważnej sprawie?
pomóż

Re: Fundacje pomagające dzieciom

Post autor: pomóż »

Tylko jak zweryfikować faktyczną działalność takiej fundacji? Ładna stronka nie wystarczy, a zdarzyło mi się już naciąć na oszustów, którzy bezczelnie grali na chęci pomocy potrzebującym.
Fundacje powinny być maksymalnie transparentne, udostępniać wszystkie dokumenty. Część do wglądu ma życzenie, a jakaś część na widok publiczny - wstawienie tablicy w rodzaju https://gabloty.info.pl/gabloty-informacyjne-wiszace/ nie powinno być szczególnie trudne. Tylko prawnicy powinni rozsądnie ustalić, które kwestie pokazywać publicznie, a które na żądanie.
weź

Re: Fundacje pomagające dzieciom

Post autor: weź »

Prywatnie pomagam fundacji jako wolontariusz, a nasza firma również wspiera fundację pomocy rodzinie Gwiazdeczka https://www.gwiazdeczka.eu/jak-moge-pomoc z Warszawy, finansowo. Ich oferta jest szeroka, oferują realną pomoc całym rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnościami, wymagającymi pomocy i opieki. Ich pracę naprawdę szanuję i uważam, że jest niezwykle ważna. Fundację oczywiście wam polecam.
ODPOWIEDZ