produkcja mebli

Rozmowy o biznesie. Inwestycje, zakładanie działalności, rozwój.
Awatar użytkownika
Beatris
Posty: 97
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:35

produkcja mebli

Post autor: Beatris »

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad produkcją mebli. To może być bardzo dochodowy biznes , ale potrzebnych jest do tego wiele elementów. Wstępnie udało mi tutaj http://volpato.pl/ , znaleźć firmę, która w swojej ofercie ma elementy do mebli. Ktoś z was zajmuje się czymś takim ?
Awatar użytkownika
ziela
Posty: 12
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:17

Re: produkcja mebli

Post autor: ziela »

Koniecznie pamiętajcie o tym, aby odpowiednio wyposażyć swoją firmę. Bez takich elementów jak https://sklep.techemznaki.pl/ewakuacja zobacz droga ewakuacyjna znaki ani rusz. Wymagają tego przepisy BHP, które w Polsce są regularnie kontrolowane.
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: produkcja mebli

Post autor: Kochana »

Do produkcji mebli bardzo często wykorzystywane jest nie tylko drewno, ale również np. płyty z tworzyw sztucznych. Najlepiej zamawiać takie płyty w sprawdzonych i zaufanych firmach, na przykład w firmie Plexikord, która jest jednym z czołowych dystrybutorów tworzyw sztucznych. Na stronie https://plexikord.pl możecie zapoznać się z jej ofertą, polecam ;)
Awatar użytkownika
alex
Posty: 32
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:48

Re: produkcja mebli

Post autor: alex »

Na pewno będzie trzeba w takiej sytuacji założyć też działalność gospodarczą. Czyli przyda Ci się namiar na dobrą księgową. Polecam Ci to biuro rachunkowe: https://ksiegowa-halinow.pl/. Jestem pewna, że będzie to dobry wybór.
Awatar użytkownika
ora
Posty: 46
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:47

Re: produkcja mebli

Post autor: ora »

Jestem przekonana, że produkcja mebli to dochodowy biznes i jeśli będziesz projektować naprawdę ciekawe mebelki, to śmiało utrzymasz się na rynku. To, co chciałabym Ci doradzić, to zaznajomienie się z ofertą firmy Jantar www.jantar.pl . Oni zajmują się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań dla każdego działu w firmie. W produkcji z czasem wiele rzeczy zwalnia, kontrola się rozsypuje i oni właśnie mogą przywrócić porządek.
Awatar użytkownika
Klynton
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2019, 13:09

Re: produkcja mebli

Post autor: Klynton »

Produkcja mebli może być całkiem opłacalna, ważne tylko aby odpowiednio wyposażyć zakład. Poza maszynami stolarskimi warto zdecydować się na zakup programów wspomagających działanie produkcji. Bardzo dobre rozwiązania dla firm produkcyjnych oferuje firma Salwis http://salwis.pl/scada-budowa-i-zastosowanie/ . To fachowcy, którzy dostosowują nowoczesne oprogramowanie do potrzeb produkcji. Na ich stronie możecie przeczytać więcej informacji o oferowanych usługach.
Awatar użytkownika
martaw
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2019, 22:31

Re: produkcja mebli

Post autor: martaw »

Poczytajcie sobie koniecznie tutaj https://corobotics.pl/robotyzacja-i-aut ... ak-zaczac/ o robotyzacji i automatyzacji przemysłu. Jest to dobry pomysł, aby rozwijać firmę i usprawniać jej procesy. Przede wszystkim można w ten sposób zastąpić wielu pracowników i nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Temat jest wart przemyślenia, zwłaszcza, że taka inwestycja naprawdę szybko się zwraca.
Awatar użytkownika
specjalista
Posty: 41
Rejestracja: 21 lut 2020, 4:23

Re: produkcja mebli

Post autor: specjalista »

Beatris pisze: ↑31 maja 2019, 13:20 Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad produkcją mebli.
Teraz jest duży popyt na mieszkania, a więc także na jego wystrój. Wszystko jest ze sobą powiązane. Jeśli masz ciekawe projekty i dużo zapału, to śmiało zaczynaj. Mój brat ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Produkuje meble w stylu skandynawskim, również na zamówienie. Mogę ci zostawić namiar na Prosper Metal producenta elementów do mebli , z którym brat współpracuje.W biznesie lepiej bazować na sprawdzonych kontaktach. Wytwarzają sprężyny, stelaże i podstawy metalowe oraz elementy ozdobne. Wszystkie produkty są wysokiej jakości.
Awatar użytkownika
Anette
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:20

Re: produkcja mebli

Post autor: Anette »

Zgadzam się, że popyt na meble jest duży. Produkcja mebli zatem może być dochodowa, tylko trzeba pamiętać, że potrzebne jest odpowiednie wyposażenie zakładu stolarskiego. Bez tego ani rusz. Do obróbki drewna przydają się np piły stolarskie, wyrzynarki, prasy itp. Warto też mieć frezarki do obróbki elementów metalowych czy z tworzywa sztucznego. Duży wybór takich urządzeń znajdziecie w ofercie firmy Maszyny Stolarskie. Oni zajmują się dystrybucją używanych urządzeń do obróbki drewna.
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: produkcja mebli

Post autor: jonitka »

Do produkcji mebli bardzo rekomendowane są maszyny od producenta https://winter-holztechnik.pl/pilarki-formatowe/ . One w zasadzie nie tylko do mebli się nadają, w przypadku materiałów drewnopodobnych OSB, MDF, PCV czy paneli ABS również sobie dobrze radzą
KrystianŻ

Re: produkcja mebli

Post autor: KrystianŻ »

Jeśli chodzi o produkcję to bardzo ważną rzeczą jest posiadać specjalne taśmy przenośnikowe, które bardzo ułatwiają pracę. Współpracuję z https://www.chiorino.com.pl/ od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Oferowane taśmy są bardzo wytrzymałe, a także posiadają dobrą cenę
Awatar użytkownika
kszata
Posty: 49
Rejestracja: 13 gru 2019, 17:32

Re: produkcja mebli

Post autor: kszata »

Produkcja mebli to dobry biznes tylko trzeba podejść na poważnie zanim się zacznie. Dobre maszyny przede wszystkim, na https://maszyny-stolarnia.pl/ możecie takie zamawiać. Zakład stolarski w którym pracuje w ten sposób nabywa nowe urządzenia, dostarczają na miejsce, ceny wprost od producenta dlatego najlepsze na rynku.

zaślepki do krzeseł
lótkowski

Re: produkcja mebli

Post autor: lótkowski »

Przed rozpoczęciem produkcji mebli, musieliśmy zadbać o pozwolenia na emisje. Dostarczyli je https://www.eko-fig.pl/oferta/pozwolenia-na-emisje po atrakcyjnej cenie, przez co mogliśmy, już całkowicie legalnie, ruszyć z produkcją mebli i wszelkich podzespołów.
kamiś

Re: produkcja mebli

Post autor: kamiś »

Sporo elementów przy produkcji mebli trzeba poddawać spawaniu. Niezmiernie pomocni na tym polu okazali się http://kamino.pl/sprzet-spawalniczy/ , którzy dostarczyli nam stosowny sprzęt. Aktualnie realizowanie spawania idzie nam bardzo gładko, sprawnie , tak jak oczekiwaliśmy. Perfekcyjna jakość za jeszcze lepszą cenę.
gdzień

Re: produkcja mebli

Post autor: gdzień »

To prawda, jest to dochodowy biznes, nam się udało, pracujemy na rynku od kilku lat, a meble eksportujemy nie tylko do klientów w Polsce, ale również za granicą. Wykonujemy meble drewniane, a pracując z drewnem, musieliśmy zaopatrzyć się w urządzenia pomagające nam w sprawnej pracy. Są to między innymi urządzenia odpylające-odpylacze typu ODP, odpylają pyły, wióry i trociny, od producenta Filtrowent International https://www.filtrowent.com.pl/odpylacze ... -typu-odp/ z Borui Nowej. Mamy je już dość długo, by móc powiedzieć, że działają niezawodnie. Są to wysokiej jakości, bardzo dobre urządzenia. Producent mocno przyłożył się do ich jakości, polecam.
rótkarótek

Re: produkcja mebli

Post autor: rótkarótek »

Niektóre elementy przy produkcji mebli należy zespawać. Z tej okazji zgłosiliśmy się po sprzęt spawalniczy do https://spawaj.eu/materialy-eksploatacyjne . Zapewniony po znakomitej cenie, umożliwił nam całkowitą realizację naszych usług. Wszystko trzyma się świetnie i należycie!
kórtka

Re: produkcja mebli

Post autor: kórtka »

Nawóz dostarczony przez http://www.intrat.pl/nasza-oferta/nawozy/ absolutnie sprostał moim wymaganiom na tym polu. Jakość ma tu ogromne znaczenie, to samo tyczy się równie atrakcyjnej ceny. Teraz widzę, że plony rosną bardziej bujne i eleganckie, to był trafiony wybór. Polecam i Wam zastanowić się nad tym.
kórtka

Re: produkcja mebli

Post autor: kórtka »

Przy produkcji mebli niezmiernie ważne okazało się wyciszenie obiektów - tak wyszło z pomiarów akustycznych zrealizowanych przez https://www.pomiaryakustyczne.net/ofert ... udowlanych . Na terenie obiektu było zwyczajnie zbyt głośno i koniecznie należało coś z tym zrobić. Ale kłopot już za nami! Warunki do pracy stały w się w końcu dużo bardziej przyjazne.
kórtka

Re: produkcja mebli

Post autor: kórtka »

Maszyny produkujące meble wymagały zaopatrzenia w nowoczesne płytki drukowane. Zapewnione przez https://faldruk.pl/firma/o-nas okazały się reprezentować należytą jakość, która absolutnie sprostała naszym wymogom na tym polu. To dopiero jakość! Cena także mocno zachęca.
się

Re: produkcja mebli

Post autor: się »

Zajmujemy się produkcja mebli i faktycznie korzystamy z półproduktów. Kupujemy gotowe elementy od producenta JAWOR POLSKA https://www.kije.com.pl/elementy-strugane z Mosiny. Ich elementy strugane sprawdzają nam się świetnie, pasują nam pod każdym względem. Warto skorzystać z ich usług, mają korzystne ceny, ich półprodukty są wytrzymałe, dobrze się prezentują, chociaż czasami jeszcze malujemy je proszkowo, by pasowały kolorem do całego mebla.
mórarz

Re: produkcja mebli

Post autor: mórarz »

Produkcję mebli wzbogaciliśmy ostatnio o frezarki do metalu z oferty Bulmach. O tej inwestycji zadecydowała kombinacja jakość – cena, z resztą takiego wyposażenia brakowało nam tutaj od dłuższego czasu. Praktycznie codzienne wykorzystujemy ten sprzęt do obrabiania elementów pod nasze meble, wszystko to spisuje się zgodnie z oczekiwaniami!
weź

Re: produkcja mebli

Post autor: weź »

Również zajmujemy się produkcją mebli, korzystamy jednocześnie z różnych produktów gotowych - z okuć. Je kupujemy online, w sklepie internetowym Abro https://www.abro.pl/Okucia-meblowe/grupa/0 Tam znajdujemy wiele różnych produktów, które są porządnie wykonane, są bardzo dobrej jakości, no i w korzystnych cenach, dzięki czemu ich kupno jest także opłacalne. Ten sklep mogę wam szczerze polecić.
Histeria

Re: produkcja mebli

Post autor: Histeria »

Nie zdarzyło mi się nigdy zamawiać mebli na wymiar na przykład. Nie było takiej potrzeby. W ostatnim czasie kupuję nowoczesne meble w FabrykaDesign https://fabrykadesign.pl/ a tu mi wszystko idealnie pasuje. Nie muszę się martwić ani o rozmiary ani o nic, wszystko pasuje. Również ceny, rozsądne, mój portfel nie krzyczy - dość :D
Jakub T.

Re: produkcja mebli

Post autor: Jakub T. »

To ja ci bardzo zazdroszczę, jak wszystko Ci pasuje. U mnie mała kuchnia i takie gotowe meble średnio się sprawdzają.. A ja aktualnie szukam inspiracji i nie mogę się zdecydować, bo chcemy mieć w kuchni, na kawałku wolnej przestrzeni coś na kształt tablicy korkowej, ale nie samą tablicę, bo nam się nie podoba. Zastanawialiśmy się nad farbą tablicową, ale średnio chyba. I słyszeliśmy o takich specjalnych laminatach, jak tu https://www.patron-bis.pl/. Widzę, że są też w wersji magnetycznej, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
łókasz

Re: produkcja mebli

Post autor: łókasz »

Przy produkcji mebli wykorzystujemy stal dedykowaną dla przemysłu. A zapewniana przez https://ikstal.pl/oferta-dla-przemyslu całkowicie sprostała moim wymogom, okazało się to wyborem którego dokładnie było nam trzeba. Ta jakość serio robi wrażenie! Taką stal można również wykorzystać np. przy produkcji noży.
Awatar użytkownika
Anette
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 15:20

Re: produkcja mebli

Post autor: Anette »

Do produkcji mebli warto wybierać materiały wysokiej jakości, bo tylko to gwarantuje, że meble będą solidne. Bardzo duży wybór materiałów i akcesoriów meblowych oferuje hurtownia https://rolhand.pl/blaty/ . U nich można zamówić płyty wiórowe, fronty, blaty a także wszelkie akcesoria jak zawiasy czy uchwyty. Hurtownia oferuje przycinanie materiałów na wymiar, więc są one już przygotowane do montażu mebli.
kaśka43

Re: produkcja mebli

Post autor: kaśka43 »

A jaki wieszak dla dzieci mi polecacie zamawiać dla mojego syna do pokoju? Bo tutaj https://www.sfmeble.pl/c/wieszaki-dla-dzieci-dziecko widziałam całkiem fajne stylowe i pasowały by do aranżacji jaką mu tam stworzyłam. Zamawiał ktoś z was już może tam w tym sklepie?
FinkaŚ

Re: produkcja mebli

Post autor: FinkaŚ »

Produkcja mebli jest jedną z tych branż , gdzie automatyzację działań i robotykę stosuje się nagminnie. Jeśli jesteś producentem mebli a twoja firm jest niewielką firmą, może czas wypłynąć na szerokie wody. Zainteresuj się właśnie zastosowaniem robotów do usprawnienia produkcji w twojej firmie - w tej sprawie najlepiej skontaktować się z firmą Fitech - https://fitech.pl/blog/fitech-opinie-pr ... -robotami/ - firmą , która wdraża te innowacyjne rozwiązania w przemyśle.

wikipedia królowie polski
giol

Re: produkcja mebli

Post autor: giol »

To jest dochodowe, ale oczywiście trzeba sobie taki biznes dokładnie rozplanować, nie skacz od razu na głęboką wodę. My produkujemy meble od lat. Nie wszystko robimy sami, na przykład okucia meblowe kupujemy gotowe. Znajdujemy je w ofercie firmy ALDARI https://aldari.pl/oferta/akcesoria-mebl ... amowienie/ z Przybysławic. Nasze zamówienia realizują szybko, kompleksowo, ceny mają atrakcyjne, a te okucia są porządnie wykonane. Pasują nam stylem, jakością, cena, wszystkim, polecam.
Grzegorz

Re: produkcja mebli

Post autor: Grzegorz »

Jeśli szukacie godnej polecenia firmy, która wykona wam meble na wymiar, to polecam Petruś Meble - https://www.petrusmeble.pl/. Firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości mebli łazienkowych, kuchennych, biurowych oraz szaf do zabudowy. Meble wykonują na bazie płyt laminowanych oraz drewnopochodnych. Stosują różne wykończenia w dużej gamie kolorów, oferują meble lakierowane lub wykończone akrylem. Firma działa na terenie Kętrzyna, Mrągowa i okolicznych miast, ale także wychodzi poza ten obszar działania.
Obbek

Re: produkcja mebli

Post autor: Obbek »

W przypadku kiedy będziecie na etapie poszukiwań klejów termotopliwych, ale również urządzeń do ich dawkowania to jak najbardziej warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Buehnen u których będziecie mogli znaleźć rozwiązania do różnych branż zarówno meblowej, samochodowej, czy także florystyce. Tutaj https://www.buehnen.pl/akcesoria/weze będziecie mogli również dobrać potrzebne akcesoria, typu węże grzewcze do kleju wykonane z najwyższej jakości materiałów.
vappoh73

Re: produkcja mebli

Post autor: vappoh73 »

O ile dobrze się orientuję, to w Castoramie jest sporo ciekawych mebli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://autoplac.pl/oferty/samochody-os ... onda/s2000
wadderPL

Re: produkcja mebli

Post autor: wadderPL »

Szczerze mówiąc totalnie się na tym nie znam
----------------------------------------------------------------------------------
gabinety kujawsko-pomorskie
geydemPL

Re: produkcja mebli

Post autor: geydemPL »

W stu procentach zgadzam się z moim przedmówcą, bardzo dobrze mówi
-----------------------------------------------------------------------------------------------
https://pracadomrodzina.pl/
mohikan

Re: produkcja mebli

Post autor: mohikan »

Wiesz co, słyszałam, że firma Dabew oferuje szeroką gamę mebli i regałów stalowych oraz metalowych, które są idealne do zastosowania w sklepach i hurtowniach. Ich produkty są nie tylko praktyczne, ale również estetycznie wykonane, co pozwala na stworzenie funkcjonalnej i atrakcyjnej przestrzeni handlowej. Dabew dba o każdy szczegół, aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych wyrobów.
agustina

Re: produkcja mebli

Post autor: agustina »

Przy budowie mebli na pewno się przydadzą również niezawodne akcesoria meblowe. Tak się składa, że znalazłam firmę Bimeb, która oferuje wyjątkowe i dobre jakościowe produkty, które są starannie wykonane.
ODPOWIEDZ