Ochrona przeciwpożarowa w firmie

Rozmowy o biznesie. Inwestycje, zakładanie działalności, rozwój.
gater

Ochrona przeciwpożarowa w firmie

Post autor: gater »

Mój problem polega na tym iż, na terenie zakładu z którym właśnie zaczęłam współpracę, musimy dokonać przeglądu zbiorników hydroforni która zasila hydranty zewnętrzne i wewnętrzne. Aby dokonać przeglądu musimy opróżnić zbiorniki a więc wyłączyć hydrofornię. Na chwilę obecną hydranty mają dwa źródła zasilania w wodę, hydrofornie i sieć miejską. Na okres wyłączenia z użytku hydroforni pozostanie tylko sieć miejska.
Dlatego szukam informacji czy hydranty muszą mieć więcej niż jedno źródło zasilania czy jeśli ciśnienie będzie wystarczające to mogą na jakiś czas (2-3 tygodnie) funkcjonować na 1 źródle.
Mam nadzieję iż próbując wytłumaczyć kwestie nie zagmatwałam jej za bardzo.
Dziękuję
l;lll

Re: Ochrona przeciwpożarowa w firmie

Post autor: l;lll »

Przepisy nie wymagają zapewnienia 2 źródeł zasilania w wodę hydrantów w Twoim przypadku. Może być to tylko sieć miejska ale pod warunkiem, że zapewnia wymagane parametry. Sprawdź dokładnie, dlaczego w budynku zaprojektowano hydrofornię i nie podejmuj takiej decyzji "na wczoraj".

Jeśli szukasz więcej informacji w tej tematyce, polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.promat.com/pl-pl/budownictw ... nstrukcje/

Dokładnie jest tutaj opisana tematyka ochrony przeciwpożarowej w budynkach użyteczności publicznej.
ODPOWIEDZ