kierunek studiów

Rozmowy o biznesie. Inwestycje, zakładanie działalności, rozwój.
Awatar użytkownika
Olka
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:31

kierunek studiów

Post autor: Olka »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 60,54,2160 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych
Awatar użytkownika
Kinna33
Posty: 48
Rejestracja: 14 maja 2019, 17:52

Re: kierunek studiów

Post autor: Kinna33 »

Kierunków studiów jest całe mnóstwo, więc trzeba dokładnie przemyśleć jaki będzie dla nas najbardziej optymalny. Nie jest to co prawda proste, ale trzeba trochę pogłówkować żeby to ogarnąć. Do tego również w czasie studiów bardzo istotne jest miejsce, w którym będziecie mieszkać. Ze swojej strony mogę polecić prywatny akdemik, bo tam można nabyć masę cennych doświadczeń i przeżyć niezapomniane chwile.
Awatar użytkownika
pomoc-firmie
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2019, 10:30

Re: kierunek studiów

Post autor: pomoc-firmie »

Kierunek studiów powinien być zgodny z naszymi zainteresowaniami i tym co chcemy robić w przyszłości. Zarządzanie projektami to bardzo obszerny kierunek studiów i myślę, że to dobrze. Daje to ogromne możliwości pracy w różnych miejscach.
http://pomoc-firmie.pl/blog/
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: kierunek studiów

Post autor: jonitka »

Dokładnie, musimy wiedzieć co chcemy robić w przyszłości i na tej podstawie wybrać kierunek. Jeśli patrzymy pod kątem tego co jest potrzebne na rynku pracy to na pewno kierunki informatyczne są na topie http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... nformatyka . Można je studiować zarówno dziennie, jak i zaocznie
Awatar użytkownika
binqa
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:49

Re: kierunek studiów

Post autor: binqa »

Każdy powinien wybierać kierunek studiów zgodny z jego zainteresowaniami. Ja wybrałam położnictwo na MUM-ie http://mum.edu.pl/studia/studia-licencj ... loznictwo/. Jedna z lepszych medycznych uczelni w kraju :) Bardzo wysoki poziom, niewygórowane czesne, ciekawe zajęcia.
Awatar użytkownika
Gabii
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2020, 12:36
Kontakt:

Re: kierunek studiów

Post autor: Gabii »

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie o najlepszym kierunku studiów. Moje dzieci już zbliżają się do tego wieku i sama zastanawiam się co wybrać.
Awatar użytkownika
Tadek443
Posty: 60
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:05

Re: kierunek studiów

Post autor: Tadek443 »

Ja w sumie nie ważne jakie studia bym wybrał na pewno zostało by mi moje hobby po skończeniu danych studiów. Ponieważ razem ze skończeniem studiów znalażłem swoje hobby ponieważ zacząłem zbierać naklejki na legitymację. Znalazłem stronę https://naklejkinalegitymacje.com gdzie od dawna zamawiam własnie takie naklejki. Jestem bardzo zadowowolony ze swojej kolekcji. Polecam
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: kierunek studiów

Post autor: Kochana »

Bez względu na to, na jaki kierunek studiów się zdecydujecie, warto na pewno zadbać o swoją znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego. Najlepiej oczywiście byłoby sobie zrobić jakiś profesjonalny kurs językowy. Bardzo fajne oferuje moim zdaniem Szkoła Językowa ProfiLingua. Z jej ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski. Polecam ;)
Awatar użytkownika
Nasta
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2020, 14:38

Re: kierunek studiów

Post autor: Nasta »

To jest bardzo ważne, żeby wybrać kierunek, który później da nam pracę sprawiającą nam satysfakcję. W końcu to przecież połowa naszego życia, praca zawodowa. Ja się zdecydowałam na taki kierunek: zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie i jestem zadowolona. Na pewno nie będę miała problemu z pracą.
Awatar użytkownika
matylka
Posty: 244
Rejestracja: 23 gru 2019, 10:40

Re: kierunek studiów

Post autor: matylka »

Po studiach na https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... noszkolna/ będziesz przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach.
Awatar użytkownika
binqa
Posty: 29
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:49

Re: kierunek studiów

Post autor: binqa »

a może coś z kierunków około medycznych jak fizjoterapia na przykład :) ? Ja jestem na tym kierunku ( studia jednolite magisterskie) na Mazowieckiej Uczelni Medycznej :) Super zajęcia, wysoki poziom, wykwalifikowani wykładowcy z doświadczeniem :)
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: kierunek studiów

Post autor: jonitka »

Ja się nad kilkoma kierunkami zastanawiałam ale ostatecznie zdecydowałam że pójdę na programowanie aplikacji http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... -aplikacji . Świetny kierunek z tego co słyszałam i można po nim mieć naprawdę fajną pracę
Awatar użytkownika
xiao
Posty: 16
Rejestracja: 12 lis 2019, 15:20

Re: kierunek studiów

Post autor: xiao »

binqa pisze: ↑14 maja 2020, 11:36 a może coś z kierunków około medycznych jak fizjoterapia na przykład :) ? Ja jestem na tym kierunku ( studia jednolite magisterskie) na Mazowieckiej Uczelni Medycznej :) Super zajęcia, wysoki poziom, wykwalifikowani wykładowcy z doświadczeniem :)
binqa ja też jestem studentką na MUM-ie ale wybrałam pielęgniarstwo :) też jestem zadowolona z poziomu zajęć, sposobu ich prowadzenia, zaangażowania wykładowców i ogólnej atmosfery panującej na wydziale :)
Awatar użytkownika
outy
Posty: 102
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:50

Re: kierunek studiów

Post autor: outy »

Kierunek studiów to akurat rzecz indywidualna. Każdy czuje się w czymś innym lepiej, chce czym innym się zajmować. Warto jednak wspomnieć o finansowaniu studiów, jakby były z tym problemy to najlepiej szukać takich jak https://www.ssw-sopot.pl/kadry-i-place/ ... wane-z-ue/ , które mają dofinansowanie z UE
Awatar użytkownika
jonitka
Posty: 111
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:06

Re: kierunek studiów

Post autor: jonitka »

Mnie bardzo interesuje kierunek komunikacji społecznej i PR który znalazłam w ofercie uczelni https://vizja.pl/studia-wyzsze/komunika ... ,ws57.html . Myślę, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek i dający bardzo wiele możliwości z tego względu że skupiony jest wokół psychologii społecznej oraz prezentacji oraz autoprezentacji
żyto

Re: kierunek studiów

Post autor: żyto »

Moja córka idzie w tym roku po wakacjach do pierwszej klasy szkoły podstawowej, zastanawiam się czy kupić podręczniki używane? znalazłam również bardzo Ciekawą ofertę na tej stronie z nowymi https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html Ceny są bardzo niskie, odrobine wyższe niż te za używane, lepiej chyba kupić nowe nie?
kłos

Re: kierunek studiów

Post autor: kłos »

jonitka pisze: ↑02 gru 2020, 21:50 Mnie bardzo interesuje kierunek komunikacji społecznej i PR który znalazłam w ofercie uczelni https://vizja.pl/studia-wyzsze/komunika ... ,ws57.html . Myślę, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek i dający bardzo wiele możliwości z tego względu że skupiony jest wokół psychologii społecznej oraz prezentacji oraz autoprezentacji
Wiesz co, mam bliską koleżankę która studiuje właśnie na AEH i z tego co mówi to warto tam papiery składać bo kierunki są przyszłościowe, dobrze przygotowane - między innymi wspominana komunikacja społeczna. Ja w przyszłym roku tu będę składać papiery, innej uczelni nie biorę pod uwagę

jód w tabletkach
Miłosz

Re: kierunek studiów

Post autor: Miłosz »

Ja mam za sobą studia podyplomowe zarządzanie zasobami ludzkimi (studia poprzez e-learning) i jestem ogromnie zadowolony z wyboru kierunku. Studiowałem w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie, także o ile jesteście z okolic Warszawy to śmiało mogę wam doradzić tę uczelnie, spodoba wam się wysoka jakość kształcenia i fajna kadra. Po więcej konkretów odsyłam was tu https://wsge.edu.pl/programy-studiow/ Maja ciekawe kierunki, studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie i studia podyplomowe.
justina

Re: kierunek studiów

Post autor: justina »

Po studiach magisterskich można przecież dalej się kształcić. Świetnym rozwiązaniem są studia podyplomowe - na przykład studia podyplomowe dla nauczycieli: https://www.kursor.edu.pl/studia-podypl ... agogiczne/ . Warto się zainteresować taką możliwością.
Aguś

Re: kierunek studiów

Post autor: Aguś »

Dziś oferta edukacyjna jest bardzo szeroka. Można studiować na uczelni państwowej, ale także wybrać prywatną. Te drugie ostatnimi czasy mają bardzo ciekawe programy studiów. Jak choćby Finanse i Ekonomia Biznesu czy Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/ .
maśka

Re: kierunek studiów

Post autor: maśka »

Najlepiej, aby skończone studia gwarantowały nam dobry start i stabilne zatrudnienie. Ciekawym rozwiązaniem może być studiowanie finansów i rachunkowości - w swojej ofercie posiada je warszawska AEH i z tego co się orientuje, umożliwia studiowanie tego kierunku online, co uważam za niezwykle wygodne rozwiązanie.
Esthęr

Re: kierunek studiów

Post autor: Esthęr »

Ja zdecydowałam się na pielęgniarstwo. :) Cała ta sytuacja z covidem uświadomiła mi, jak ważny i niedoceniany jest to zawód, dlatego uznałam, że chcę spróbować swoich sił, by móc w przyszłości pomagać ludziom. Studiuję w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie, gdzie od tego roku ruszył program o nazwie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. Dzięki temu projektowi studenci mają do dyspozycji 7 specjalnie przygotowanych i wyposażonych sal symulacji, w których mogą uczyć się niezbędnych w przyszłej pracy praktycznych umiejętności. Sama jestem bardzo podekscytowana, bo uważam, że to naprawdę świetna opcja dla studentów pielęgniarstwa. Jeśli ktoś planuje wybór tego kierunku to polecam zainteresować się również programem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych: https://www.centrumsymulacjimedycznych.pl/galeria bo jest na co popatrzeć. :)

UWAGA!! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG
rozalkaa

Re: kierunek studiów

Post autor: rozalkaa »

Pielęgniarstwo to bardzo przyszłościowy kierunek, jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu specjalistów. Jeśli chodzi o dobrą uczelnię to od siebie polecam na pewno Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie :) Wysoki poziom zajęć, rozsądne czesne, doświadczeni wykładowcy, wiele ćwiczeń i praktyk. Jedna z lepszych uczelni medycznych w stolicy.
Bozenka

Re: kierunek studiów

Post autor: Bozenka »

Sporo jest takich kierunków,ktore sa przyszlosciowe. Pedagogika jest tez mocno chodliwa, ja sie zapisywalam tutaj https://uczelniakorczaka.pl/ i bardzo duzo osob chetnych :) uczelnia oferuje naprawde wysoki poziom kształcenia i maja tez super oferte jesli chodzi o studia podyplomowe
lejlani

Re: kierunek studiów

Post autor: lejlani »

Szukając rozwoju zawodowego w dziedzinie pedagogiki warto rozważyć to, co ma do zaoferowania https://www.podyplomowka.edu.pl/specjalnosci. Moim zdaniem różnorodność dostępnych studiów podyplomowych jest imponująca i zdecydowanie warta uwagi.Na pewno na plus trzeba zaliczyć że studia są 100% online bez zjazdów. Rekrutacja nadal trwa, zajęcia rozpoczynają się w październiku
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2019, 17:48

Re: kierunek studiów

Post autor: foxi »

Jeśli studiujecie jakiś kierunek związany z branżą IT , najwyższy czas zacząć myśleć o swoim miejscy na rynku pracy. Programiści jednak zarabiają chyba najlepiej, warto więc pomyśleć o jakimś języku programowania, może na początek javascript ? To jeden z najpopularniejszych języków programowania, który stosuje się nie tylko w tworzeniu funkcjonalnych stron, ale dzięki licznym frameworkom i oprogramowaniu, pozwala na budowanie aplikacji, na przykład na smartfony. Świetlana przyszłość.
ODPOWIEDZ