Przyprawy

O życiu i o biznesie.
Awatar użytkownika
ora
Posty: 46
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:47

Przyprawy

Post autor: ora »

Co macie w domach? Czym przyprawiacie posiłki swoje? Chętnie wymienię doświadczenia.
Awatar użytkownika
disaja
Posty: 58
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:23

Re: Przyprawy

Post autor: disaja »

Ja pieprze. Mocno i długo pieprzę. ;) Lubię smak pieprzu i nawet jego zapach, chociaż wiadomo, jak większość, zaraz po nim kicham. Ale jednak dla mnie to najlepsze, że mogę dobrze przyprawić potrawę i do tego chudnąć. Bo przeczytałam tutaj https://opinie-konsumentow.pl/piperyna- ... chudzanie/ , że piperyna zawarta w ziarnkach poprawia krążenie i odchudza.
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Re: Przyprawy

Post autor: Kochana »

Ja w mojej kuchni używam naprawdę wielu przypraw, ale najbardziej lubię przyprawy korzenne. Na stronie https://jawo2008.pl/280-przyprawy-korzenne zamawiam sobie zawsze na zapas kardamon i szafran, przygotowane z nimi potrawy mają nieziemski aromat ;) A przyprawy te mają też sporo korzystnych właściwości zdrowotnych ;)
Awatar użytkownika
karinka13
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2019, 12:33

Re: Przyprawy

Post autor: karinka13 »

A nie myślałeś o skorzystaniu z wyszukiwarki? Na tym forum nie brakuje takich tematów. Już wcześniej widziałem coś na ten temat.
Na świecie jest za dużo książek, żeby je wszystkie przeczytać w ciągu jednego życia, trzeba gdzieś zakreślić sobie granice.
Awatar użytkownika
passa
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:25

Re: Przyprawy

Post autor: passa »

Przypraw jest bardzo dużo i to od nas zależy jakich przypraw będziemy używać i czy w ogóle uznajemy dodawanie przypraw. Ja na przykład jestem zdania, że każde danie może smakować lepiej pod warunkiem dodania dobrych przypraw. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie oddać charakteru i smaku danej potrawy. Taką kuchnią jest kuchnia arabska. Ciężko jest przyrządzić idealne danie kuchni bliskowschodniej. Dlatego też jeżeli mam ochotę na humus czy shakshuka to idę do Restauracji Leila w Warszawie gdzie serwują takie dania, które są idealnie przyprawione. A to dzięki kucharzowi który jest Jordańczykiem i doskonale wie co i jak przyprawić
ODPOWIEDZ