Jaki język w biznesie?

O życiu i o biznesie.
Kochana
Posty: 390
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:29

Jaki język w biznesie?

Post autor: Kochana »

Witajcie,
znajomość jakiego języka przydaje się Waszym zdaniem w biznesie? Czy angielski wystarczy? Ja widziałam ostatnio dość ciekawą ofertę kursów języka niemieckiego on-line na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... cki/online i pomyślałam, że może warto byłoby sobie taki kurs dodatkowo zrobić... co o tym sądzicie?
Ludmiła

Re: Jaki język w biznesie?

Post autor: Ludmiła »

Niemiecki jest bardzo cennym językiem. Moim zdaniem cenniejszym niż angielski np. Ja będę kończyć kurs w szkole językowej Katarina w Warszawie, Jestem mega zadowolona.
Magduśka

Re: Jaki język w biznesie?

Post autor: Magduśka »

Cóż. Najlepiej znać obydwa. Zawsze lepiej znałam angielski. Jednak firma, w której obecnie pracuję ma najwięcej klientów z Niemiec. Dlatego musiałam podszkolić ten język. Dostałam dofinansowanie na kurs. Polecam ci nauka niemieckiego online w szkole językowej https://akcent-edu.pl/kursy-jezyka-niem ... w-137.html. Sprawdź sobie jakie mają dostępne opcje.
Mokoł

Re: Jaki język w biznesie?

Post autor: Mokoł »

W przypadku kiedy będziecie szukali konkretnych podpowiedzi w zakresie nauki jezyka niemieckiego to tutaj na pewno warto zwrócić uwagę na instytut austriacki który prowadzi świetne kursy zarówno jeżeli chodzi o naukę indywidualnie, jak i specjalne zajęcia przygotowane dla firm https://www.wroclaw.oei.org.pl/nauka-ni ... m-wroclaw/ co na pewno pomoże Wam efektywnie pracować, rozmawiać z klientami zagranicznymi i jednocześnie przygotować się również do wyjazdów do pracy za naszą zachodnią granicę.
Pos22

Re: Jaki język w biznesie?

Post autor: Pos22 »

Wydaje mi się, że dobrym wyborem jest angielski, bo jest to najbardziej uniwersalny język na świecie. Jeśli będziesz mieć w swoim zespole osoby, które będą też mówić w innych językach, będzie to działać na Twój plus :)
moliq32

Re: Jaki język w biznesie?

Post autor: moliq32 »

Uwielbiam to, że w obecnych czasach można się uczyć języków bez konieczności wychodzenia z domu. Pod adresem: https://www.instagram.com/szybkanaukapro/ udało mi się znaleźć instagram Szybkiej Nauki Pro. Prowadzą oni kurs angielskiego online, a pierwsze 4 lekcje mają za darmo.
ODPOWIEDZ